ביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי (המוסד לביטוח לאומי) הוא מוסד מורכב ורב גוני העוסק בהיבטים שונים של ביטוח סוציאלי ורווחה. בעוד שאנשים מסוימים עשויים להאמין שהם יכולים לנווט את התהליכים והנהלים של הביטוח הלאומי באופן עצמאי, חשוב להכיר במורכבויות הכרוכות בכך ולשקול היטב את הצורך בליווי מקצועי, כגון מעורך דין המתמחה בתביעות ביטוח לאומי ותביעות נכות.

הבנת התקנות ונהלים 

המוסד לביטוח לאומי פועל תחת מערכת תקנות המכונה תקנות הגבלת הפעילות הרפואית. תקנות אלו מתארות את הקריטריונים וההנחיות המשמשים להערכת נכותו וזכאותו של אדם להטבות. ניווט בתקנון זה מצריך הבנה מקיפה של הדרישות, ההגדרות ונהלי ההערכה הספציפיים שנקבעו על ידי המוסד לביטוח לאומי.

ללא ידיעה נכונה של תקנות המל"ל, אנשים עשויים להתקשות להציג את המקרה שלהם ביעילות או לפרש במדויק את תהליך ההערכה. זה יכול לגרום לעיכובים, הגשות לא שלמות, או אפילו שלילת הטבות. התייעצות עם עורך דין המתמחה בדיני ביטוח לאומי מבטיחה גישה למומחיות ולהכוונה הדרושה לנווט במורכבות מערכת הביטוח הלאומי.

תפקידה של הערכה רפואית

קביעת אחוזי הנכות היא היבט קריטי בתהליך קבלת ההחלטות של המוסד לביטוח לאומי. קביעה זו נעשית באמצעות הערכות רפואיות הנערכות על ידי רופאים ייעודיים הממונים על ידי המוסד לביטוח לאומי. רופאים אלו מעריכים את מצבו הרפואי של הפרט, את מגבלות התפקוד והשפעתם על הפעילויות היומיומיות ועל יכולת התעסוקה.

הבנת מה רופאי המל"ל מחפשים חיונית בהצגת תמונה מקיפה ומדויקת של המוגבלות. אנשי מקצוע רפואיים אלה מעריכים גורמים שונים, כגון רשומות רפואיות, בדיקות אבחון, היסטוריית טיפולים, הערכות תפקודיות ודוחות של רופאים מטפלים. מטרתם לברר את מידת הפגיעה והשפעתה על יכולתו של הפרט לעבוד ולעסוק בפעולות יומיומיות.

המורכבות של קביעת נכות

קביעת נכות אינה תהליך פשוט ודורשת הבנה ניואנסית של ההיבטים המשפטיים והרפואיים הכרוכים בכך. זה לא מבוסס רק על האבחון עצמו אלא על האופן שבו הליקוי משפיע על יכולתו של הפרט לתפקד ולהתפרנס. המוסד לביטוח לאומי לוקח בחשבון את חומרת ומשך הליקוי, גילו, השכלתו, היסטוריית העבודה וכישוריו המקצועיים של הפרט בעת קבלת החלטתו.

ניווט במורכבויות אלו בעצמו יכול להיות מאתגר. עורך דין מנוסה המתמחה בדיני ביטוח לאומי יכול להעניק סיוע רב ערך בהכנה והצגת תביעת נכות חזקה. יש להם את המומחיות לאסוף ולהציג את הראיות הרפואיות הדרושות, לנווט בהליכים הבירוקרטיים ולקדם את זכויות הלקוחות שלהם לאורך כל התהליך.

גישור, משא ומתן וליטיגציה

אנו, במשרד עו"ד חג'ג' ושות' יודעים איך לגשר עבור לקוחותינו, לדרוש ולהשיג את ההצעה הטובה ביותר עבורם. עוה"ד חג'ג' עברה קורס משא ומתן מקיף באוניברסיטת תל אביב והנה מגשרת מקצועית בעלת תעודת גישור מלשכת עוה"ד. מאמרה של עוה"ד חג'ג' בעניין גישור: "יפה כוח הפשרה מכוח הדין" פורסם בגיליון עט 6 -2020 של לשכת עוה"ד ופורסם בפורום יישוב סכסוכים.

דיני עבודה

במשרדנו, אנו מתמחים בתחום  של דיני עבודה, הכולל מגוון רחב של חוקים ותקנות המסדירים את היחסים בין מעסיקים לעובדים. עם הבנה מקיפה של הרשת הסבוכה של חוקי העבודה, אנו מציעים את שירותינו הן לעובדים והן למעסיקים, ומייצגים אותם כתובעים או נתבעים בסכסוכי עבודה הקשורים לעבודה.

אנו מחויבים להגן על הזכויות והאינטרסים של העובדים. אנו מציעים ייצוג משפטי מקיף לעובדים העומדים בפני סוגיות כגון סיום עבודה שלא כדין, אפליה, סכסוכי שכר ושעות, הטרדה במקום העבודה, נקמה והפרות של חוזי עבודה. צוות עורכי הדין המיומן שלנו בקיא בדיני העבודה ושואף להבטיח שהעובדים יקבלו יחס הוגן, פיצוי צודק וסביבת עבודה נקייה מכל צורה של אפליה או הטרדה.

אנו גם מסייעים למעסיקים בניווט בנוף המורכב של חוקי העבודה והתקנות. הצוות שלנו מספק הנחיות אסטרטגיות כדי להבטיח עמידה בחוקי העבודה והתקנות, ומסייע לעסקים לבסס מדיניות ונהלים יעילים ששומרים מפני מלכודות משפטיות פוטנציאליות. מניסוח חוזה וביקורת ועד ייעוץ בסיווג עובדים, אנו עובדים עם מעסיקים כדי לצמצם סיכונים ולהבטיח שהפרקטיקות שלהם תואמות את הדרישות החוקיות.

בנוסף לשירותי הייצוג המשפטי שלנו, אנו מציעים תוכניות הכשרה שנועדו לקדם סביבת עבודה בטוחה ומכילה. אנו מספקים הכשרה מקיפה בנושאים כמו מניעת הטרדה מינית, אתיקה במקום העבודה, ואחריותם של מעסיקים ועובדים בטיפוח תרבות מקום עבודה מכבדת. על ידי ציוד למעסיקים ולעובדים בידע ובכלים לטפל בנושאים רגישים אלו, אנו שואפים ליצור מקומות עבודה נקיים מהטרדה, אפליה והתנהגות עוינת.

תביעות כספיות

משרדנו עוסק ומייצג בתביעות כספיות. בין אם המדובר בנתבעים (משרדנו ייצג חברה ובעליה בגין תביעה שהוגשה נגדם בסך של 2.5 מיליון ₪ בטענת חובות כספיים והפרת זכויות יוצרים), ובין אם המדובר בתובעים (משרדנו ייצג בתביעות כספיות כנגד מגרשי רכבים אשר זייפו את הק"מ ברכב, תביעות נוספות כנגד מוסכים של רכבי יוקרה אשר חייבו את הלקוח במחיר חלפים מקוריים עת הוצג כי הוחלפו ברכבו חלפים שאינם מקוריים).

ביטוחים

ביטוחים, שם כ"כ כוללני, קיימים עשרות סוגי ביטוחים, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח סיעודי, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח חיים, ביטוח בריאות ביטוח אחריות מקצועית ועוד רבים. איך לדעת איזה ביטוח לרכוש? איך לדעת איזה ביטוח לתבוע במקרה של קרות מקרה ביטוח? איך לדעת מה בדיוק לומר לביטוח? אולי מה שבדיוק אספר יסיר את הכיסוי הביטוחי?

תאונות

ישנן סוגים רבים של תאונות. תאונות דרכים, תאונות בעבודה, תאונות ברחוב, תאונות במקום מסוים, תאונות בים, תאונות בבריכה, תאונות בגין רשלנות, תאונות בחוסר אחריות, תאונות תחת נהלים של חברה, תאונות בניגוד להקשבת הנהלים בחברה והיריעה קצרה מלהכיל הכל.

Scroll to Top